1. Dlaczego warto współpracować z architektem wnętrz, projektantem wnętrz, dekoratorem wnętrz?

Współpraca zarówno z architektem wnętrz, projektantem czy dekoratorem pozwala zaoszczędzić wiele czasu, który musimy poświęcić na poszukiwania zarówno inspiracji jak i materiałów, których wymaga projektowanie wnętrz. Dobry projektant wnętrz to osoba, która łączy swoja fachową wiedzę, wyczucie smaku i estetyki z naszymi wyobrażeniami o pięknym, harmonijnym i funkcjonalnym wnętrzu.

  1. Kiedy należy rozpocząć współpracę z architektem, projektantem, dekoratorem wnętrz?

Współpracę najlepiej zacząć na etapie podjęcia decyzji o zakupie mieszkania czy budowie domu. Wtedy bowiem konsultacja z architektem czy projektantem wnętrz pozwoli na wybranie projektu, który jest najbliższy naszym oczekiwaniom pod względem funkcjonalnym, zaś aranżacja wnętrz przypadnie nam później do gustu. Często stan surowy zamknięty staje się sygnałem do wykonania projektu wnętrza. Fachowa porada architekta, projektanta czy dekoratora wnętrz pozwoli na perspektywiczne ujęcie tematu i unikniemy dzięki temu wprowadzania ciągłych zmian i przeprowadzania kolejnych, często uciążliwych i kosztochłonnych remontów.

  1. Czy usługa projektowania wnętrz nie będzie zbyt kosztowna dla Inwestora?

Współpraca z architektem wnętrz sprawi, że nasze wyposażenie wnętrz będzie odpowiednie i w wielu przypadkach pomoże nam uniknąć zbędnych wydatków związanych z zakupem nieodpowiednich lub nieprawidłowo dobranych materiałów. Wielokrotne wizyty w sklepach z wyposażeniem wnętrz, poszukiwania materiałów do odpowiedniego wystroju wnętrz to ogromne "pochłaniacze czasu" które dzięki współpracy z projektantami mogą zostać ograniczone do niezbędnego minimum. Wskazanie konkretnych, cenowo atrakcyjnych i funkcjonalnych materiałów wyposażenia wnętrz pozwoli Państwu na naprawdę duże oszczędności. O korzyściach wynikających z tej współpracy możecie się Państwo przekonać nawiązując kontakt z naszą Pracownią Projektowania i Aranżacji Wnętrz – DomDekoriTy - Warszawa

  1. Ile kosztuje projekt aranżacji wnętrza?

Projektowanie i aranżacja wnętrz to wieloetapowy proces mający na celu uzyskanie pięknej, wygodnej, harmonijnej przestrzeni, która odzwierciedli potrzeby i styl życia właściciela. Koszt za projekty wnętrz jest zależny od wielkości projektowanej powierzchni, zakresu opracowania projektu (jego złożoności) przez architekta lub projektanta wnętrz, a także potrzeb Inwestora. Chociaż profesjonalnie wykonane projekty wnętrz nie są tanie, to trzeba pamiętać, że o wiele więcej kosztują poprawki źle wykonanej pracy. Mieszkania nie urządzamy codziennie, więc wydatek na projekt i wystrój wnętrz jest zazwyczaj jednorazowy.

  1. Kto decyduje o ostatecznym wyglądzie wystroju wnętrza?

O ostatecznym wyglądzie i kształcie, jaki przybierze wnętrze decyduje Inwestor. Projektant wnętrz przedstawia zazwyczaj kilka propozycji aranżacji wnętrza, spośród których Inwestor wybiera to, które jest najbliższe jego oczekiwaniom i preferencjom. Zadaniem, jakiemu musi podołać architekt, projektant czy też dekorator wnętrz jest nadanie wyobrażeniom Inwestora realnego kształtu. Dobry projektant dostosuje się do gustu Inwestora , zaproponuje nowe rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, doradzi w zakresie wystroju wnętrz ale nigdy nie wymusi swojego własnego stylu.

  1. Czy można zlecić wykonanie projektu aranżacji jednego pomieszczenia?

Oczywiście, niekiedy zlecenie obejmuje projekt aranżacji pojedynczego pomieszczenia np. kuchni, łazienki czy sypialni, jednakże trzeba pamiętać o tym, że pojedyncze pomieszczenie jest wycinkiem większej całości i musi być z nią spójne. Dlatego też znacznie ciekawszy i bardziej profesjonalny efekt uzyskamy jeżeli jeden projektant lub dekorator wnętrz dokona aranżacji całej przestrzeni mieszkalnej, niż gdy projekty pojedynczych pomieszczeń czy wyposażenie wnętrz zaplanują przypadkowe osoby.

  1. Czy korzystając z usługi projektowania i aranżacji wnętrz można liczyć na zniżki przy zakupie elementów wyposażenia i dekoracji wnętrza?

Tak, dla osób, które korzystają z usług Pracowni Domdekority z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz, są przewidziane korzystne rabaty przy zakupie niektórych elementów kształtujących wystrój wnętrz.

  1. Kiedy można rozpocząć remont lub modernizację mieszkania?

Remont lub modernizację mieszkania należy rozpocząć dopiero po zatwierdzeniu końcowego (ostatecznego) projektu wnętrza i otrzymaniu pełnej dokumentacji projektowej. Wcześniejsze rozpoczęcie remontu, jeszcze w trakcie wykonywania projektu, wiąże się z powstawaniem wielu problemów, wynikających z braku konkretnych ustaleń oraz generowaniem niepotrzebnych kosztów związanych z ponowną usługą jaką jest projektowanie wnętrz.

 

f t g
Copyright by DOMDEKORITY © 2023 - Designed by Jaroslaw Serafin